Начало > Новини > Жребий Световно първенство по футбол 2014 – Квалификации

Жребий Световно първенство по футбол 2014 – Квалификации


Стана ясен жребия за квалификациите на Световното първенство по футбол през 2014 в Бразилия. България е в Група B от зона Европа заедно с Италия, Дания, Чехия, Армения и Малта.

В световните квалификации за Мондиал 2014 от зона Европа отборите са разпределени в осем групи с по шест отбора и една с пет. Победителите от деветте групи се класират директно за Световното първенство, докато осем от класиралите се на второто място ще играят баражи за останалите четири квоти.

Отборът, който завърши на второ място в своята група, но има най-лоши показатели от останалите тимове няма да играе бараж, тъй като Европа има квота от само 13 места.

Ето и пълният жребий от квалификациите за Световно 2014:

ЗОНА ЕВРОПА
Група „А“
Хърватия
Сърбия
Белгия
Шотландия
Македония
Уелс

Група „B“
Италия
Дания
Чехия
БЪЛГАРИЯ
Армения
Малта

Група „C“
Германия
Швеция
Ейре
Австрия
Фарьорски острови
Казахстан

Група „D“
Холандия
Турция
Унгария
Румъния
Естония
Андора

Група „Е“
Норвегия
Словения
Швейцария
Албания
Кипър
Исландия

Група „F“
Португалия
Русия
Израел
Северна Ирландия
Азербайджан
Люксембург

Група „G“
Гърция
Словакия
Босна и Херцеговина
Литва
Латвия
Лихтенщайн

Група „H“
Англия
Черна гора
Украйна
Полша
Молдова
Сан Марино

Група „I“
Испания
Франция
Беларус
Грузия
Финландия



ЗОНА АЗИЯ
Група „А“
Китай
Йордания
Ирак
Сингапур

Група „В“
Южна Корея
Кувейт
ОАЕ
Ливан

Група „С“
Япония
Узбекистан
Сирия
КНДР

Група „D“
Австралия
Саудитска Арабия
Оман
Тайланд

Група „Е“
Иран
Катар
Бахрейн
Индонезия

ЗОНА АФРИКА
Група „А“
Южна Африка
Централна Африка
Ботсвана
Победител 7

Група „B“
Тунис
Сиера Леоне
Кабо Верде
Победител 6

Група „С“
Кот д`Ивоар
Гамбия
Мароко
Победител 12

Група „D“
Гана
Судан
Замбия
Победител 8

Група „Е“
Нигер
Габон
Буркина Фасо
Победител 11

Група „F“
Нигерия
Малави
Победител 1
Победител 3

Група „G“
Египет
Зимбабве
Гвинея
Победител 5

Група „Н“
Алжир
Бенин
Мали
Победител 9

Група „I“
Камерун
Либия
Победител 2
Победител 10

Група „G“
Сенегал
Уганда
Ангола
Победител 4

Предквалификационни двойки:
1.Сейшелски острови - Кения
2.Гвинея Бисау – Того
3.Джибути – Намибия
4.Мавриций – Либерия
5.Коморски острови – Мозамбик
6.Екваториална Гвинея – Мадагаскар
7.Сомалия – Етиопия
8.Лесото – Бурунди
9.Еритрея – Руанда
10.Свазиленд – ДР Конго
11.Сао Томе и Принсипи – Конго
12.ЧАД – Танзания

ЗОНА „КОНКАКАФ“ 
(Северна Америка, Централна Америка и Карибски регион)

Втори кръг
Група „А“
Ел Салвадор
Суринам
Каймански острови
Доминиканска република

Група „В“
Тринидад и Тобаго
Гаяна
Барбадос
Бермуда

Група „С“
Панама
Доминиканска република
Никарагуа
Бахамски острови

Група „D“
Канада
Сейнт Китс и Невис
Пуерто Рико
Сейнт Лусия

Група „Е“
Гренада
Гватемала
Сейнт Винсънт и Гренадини
Белиз

Група „F“
Хаити
Антигуа и Барбуда
Курасао
Американски вирджински острови

Трети кръг
Група „А“
САЩ
Ямайка
Победител „А“
Победител „F“

Група „В“
Мексико
Коста Рика
Победител „С“
Победител „D“

Група „С“
Хондурас
Куба
Победител „В“
Победител „Е“

ЗОНА ОКЕАНИЯ - 0,5 места
Първи кръг:
Група „А“
Вануату
Нова Каледония
Победител първи кръг
Таити

Група „В“

Фиджи
Нова Зеландия
Папуа Нова Гвинея
Соломонови острови

  1. 31 юли, 2011 в 12:29 | #1

    Така като гледам, в нашата група крайното класиране май си е написано.

  2. Ivan Neikov
    9 август, 2011 в 11:33 | #2

    Poneje i az sym futbolist i mileq za tozi sport i za na6iq nacionalen otbor mn. mi se iska da napravqt ne6to pove4e tozi pyt ….NO za sajalenie mai tova sa ni vyzmojnostite vse pak…

  3. 14 ноември, 2011 в 22:47 | #3

    @Господин Димитров
    maj si prav bratle taka 6te si ostane klasiraneto nikakvi nadejdi sled tova koeto vidyahme za evroto

  4. Петър Мишев
    12 септември, 2012 в 11:52 | #4

    Гърците пак извазиха късмет в групата.

  1. 0 trackbacks